Kiiruse peale harjutused- tarbetud või vajalikud?

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Ivo

Postitus Postitas Ivo » 19:28, 08 02 2006

Tallinnas teeme aja peale sõlmi ja paneme lahingriideid selga. Mingi normaeg on ka redeli autolt kättesaamiseks ja lahti tõmbamiseks, aga seda aega veel korrigeeritakse, sest ülematele tuli üllatusena, et meil on erinevad päästeautod kasutusel. Kesklinna ja Lilleküla esimese satsi scanial on kolme meest vaja, et seda redelit autopealt üldse kätte saada.
:lol:
Ivo

Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Normaeg:D

Postitus Postitas Kristo » 03:13, 09 02 2006

Ivo on meil jah 1 minut 3 korruse aknasse hargnemiseks. Omast käest tean et zili pealt sellega probleeme pole, Katariina 2 lennu masinal olen ka minutisse mahtunud aga uue matildaga saab küll probleeme olema
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.

kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju » 10:11, 13 02 2006

Viimastele meestele; treenige-treenige. Keilakatel õnnestub igati normaega saada. Ei ole need normid ühti laest võetud.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)

anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil » 09:45, 15 02 2006

Tallinn ja harjumaa ongi sellised huvitavadkohad, kus kõik harjutused käivad aja peale. Kurb on tegelikult see, et asi tikub harjutuse käigus minema võistluseks.
Endal on olnud see õnnelik juhus, kus Linnahalli kail lasti koos Apolloga kaks meest vastu seina, sest oli vaja hargneda kiiremini kui teise auto meeskond. Tekib rumal küsimus- milleks meile sellised võistlused, mis meile suurt midagi ei anna. Teeme neid parem mõttega, siis vast mingi aja jooksul tuleb vilumus, kogemus ja kiirus.
Eriti tähtis on ilmselt kogemus. Mina oma rumala aruga arvan, et päästetööde puhul ei ole mitte see oluline et Sa suudad redeli minutiga ronida, vaid see, et mehed suudavad oma tööd teha nii et nad teavad, mida nad teevad. Ei ole ju mõtet joosta ennast enne segaseks ja siis keel vestil minna inimest päästma. Ok ükskord läheb õnneks, teine, kolmas.............
Antti
tel. 58279009

Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Õppused

Postitus Postitas Vana pealik » 10:57, 15 02 2006

Tundub, et mõnes komandos kehtib veel nõukogude aegne kord mida kasutati edukalt sõjaväes ehks siis igat sorti idiootsused. See näitab selgelt, et selles osas on midagi täiesti vale. Toetan Anttili seisukohta, et tähtis pole sekundite mäng vaid teadlik tegevus. Enne mõtle ja siis tee. Mis tolku on mehest kes aina teeb uusi isiklikke rekordeid vooliku kerimises või redeli lahti tõmbamises. Kui see siis kellegile pähe kukub ei oska keegi põhjendada miks?.
Ausus on hinnas

Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

ehehehe

Postitus Postitas Ivo » 13:51, 15 02 2006

Aga Harjut juhibki ju endine miilits :lol:
Ivo

speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus » 17:41, 15 02 2006

alustuseks ütlen et ajaga ja ajata - mõlemad on head ...

aeg on see mida meil ju pole - seda siis ikka õnnetuste korral.
minul pole selle ajaga tegemise vastu kyll suurt midagi ... ärge võtke siis seda yks yhele et kui tehakse ajapeale siis mõtet tegijal taga pole ... enne kui ajapeale hakata midagi tegema tuleb ju mõte selgeks teha ... nt. sõlmede tegemine ja igasugused hargnemised ajapeale on ainult teretulnud nähtus iseasi mis need ajapiirangud on (mina pole kyll neid normaegu näind). kõike tuleb teha kiiresti aga kiirustamata ...

kui võistlustel tehakse paakautoga hargnemisel minuti alla aeg yhes redeli ja veega ja niisama harjutustega pannakse põhiliin (kuivalt) maha 1,5 min siis on ju midagi puudu ... kõik teavad teoreetiliselt mida tegema peab aga pane hargnema siis (palun mitte ropendada venekeeles) midagi sealt tuleb ... kuni joatorust vee väljatulekuni on ju puhas rutiin ja seda rutiini parandabki ajapeale harjutamine/võistlemine ... kui keegi kellegi vastu seina laseb siis aeg ei ole kyll syydi ...

ja pole parem ka see kui ei tehta midagi kiiresti ning ajapeale ja mõtet ikka taga ei ole ...
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...

Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Õppus

Postitus Postitas Vana pealik » 18:35, 15 02 2006

Katsuks nüüd tuletõrjespordi ja töö kuidagi eraldi hoida. Kiputaksegi neid asju samastama ja mõnel pool juba kohustuseks panema. Ning aja tagaajamise vastu on teine võimalus see on koostöö ja üksteise mõistmine ning õlatunne. Mehed kes on aastaid koos töötanud mõistavad üksteist poolelt sõnalt aga tõmbredeliga aja peale hargnema nad iga vahetuse ajal küll tegelema ei hakka. See rohkem poisikeste värk.
Mis puutub, aga kellegi vastu seina laskmist ja aega siis siin eksid. Tihti on just aeg (õigemini selle puudus) see mis tekitab apsaka. Teine viga on lohakus. Lohakust tekitab tihti olukord kus mees arvab, et ta on kõva proff ja hakkab tegema asju mõtlemata ehk rutiinselt. Vaadake õnnetusi demineerijate, elektikute..ja muude selliste meestega. Õnnetused ei juhtu mitte üldjuhul algajatega vaid kogenud meestega.
Ausus on hinnas

kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju » 20:02, 15 02 2006

See ajaga mõõtmine oli tingitud sellest, et mõni võis jäädagi sõlmi pusima. Aga kuidas sa kontrollid, et ta ikka oskab mingit sõlme teha? Pusib päeva, kaks? Järgmine vaht toob sulle siis võiduka näoga sõlme ja oled rahul? Ajanormid igati ok. Kes tahab aeglast ja rahulikku tööd, võib näiteks tööle minna kasvuhoonesse tulpe jälgima. Kiiret pole kuhugi. Saage aru, meie elukutse nõuab, et oskad asju hästi ja kiirelt.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)

Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Sõlm

Postitus Postitas Vana pealik » 21:15, 15 02 2006

Ei noh ühest äärmusest teise. Kes on öelnud, et sõlme peaks tegema kaks päeva. Ei tea tõesti ühtegi ajanormi olemas sõlme tegemisel. Igal asjal on mõistlik piir ja sellest tuleks kinni pidada. Aga kui tahad tuletõrjujaks jääda ära kipu tulbikasvatajaid hindama kui pole ise seda ala pidanud. Toon siis näite teisest äärmusest - südameoperatsioon võib kesta ka kümneid tunde, ons kirurg siis kehv või. Olge ikka tolerantsed tehke tööd hinge ja mõistusega
Ausus on hinnas

anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil » 22:43, 15 02 2006

Kalju
Siin vaidleksin Sulle natukene vastu.
Meie töö nõuab, et seda tehtaks südamega ja hästi.
See kõlab vist küll natukene imelikult aga seda tööd tuleb armastada, muidu kaob ära asja mõte. Kiirus tuleb kogemustega. Ja head kogemust ei saa ülepeakaela tormates ja võisteldes. Samas on siin paljuski ära teha meeskonnavanematel ja rühmapealikel. Ääretult tähtis on vastastikune usaldus ja respekt!! Ja see tuleb välja teenida!! Mõlemapoolselt. Kui Sa suudad tõrjujale selgeks teha, mida Sa temalt ootad ja teda natukenegi usaldad ja tunnustad, siis usu et Sa saad suht kiiresti seda lihtsalt, mida Sa ootad ja tahad. Ole aus!!! Kui Sul ikka on head tõrjujad siis ütle neile seda ja pea neist lugu, sest need on mehed, kes teinekord teevad suures jamas sujuvalt Sinu vead heaks "kiida lolli ja loll jookseb ennast puruks". Kui meeskonnavanemad ei taha/oska /suuda hinnata oma meeskonna tõrjujaid- seda siis kas oma noorusest või isiksuseomadustest tulenevalt, siis ei saagi kergelt head tulemust tulla või tuleb see suure trotsi ja vaidlemistega. Nii on raske nii õppusel kui ka lahingus.
See oli nüüd ühe tõrjuja nägemus, kes on seda tööd mõnda aega teinud ja üritab oma tööd teha südamega ja hästi, sest ta armastab seda tööd.

Mehi tuleb hoolega valida kapten!!
Antti
tel. 58279009

Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Õppus

Postitus Postitas Vana pealik » 23:43, 15 02 2006

Ilus jutt kahju, et see pool akadeemias puudulik on, vähemalt selline mulje on jäänud mitmest sealt tulnud mehest. Tulevad koolist ja on hirmsad tegijad. Meil peaks sama olema nagu arstidel, et enne kui tegijaks saad oled mõned aastad resident. Egas lihttõrjujad suuda kõike seda jama ilusaks teha mida pidevalt kokku keeratakse :lol:
Ausus on hinnas

speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus » 01:48, 16 02 2006

Katsuks nüüd tuletõrjespordi ja töö kuidagi eraldi hoida. Kiputaksegi neid asju samastama ja mõnel pool juba kohustuseks panema.
see tuletõrjespordi näide oli lihtsalt kõige lähedasem sellele mida ma öelda tahtsin.
südameoperatsioon võib kesta ka kümneid tunde, ons kirurg siis kehv või
Katsuks nyyd sydamelõikuse ja tulekustutamise eraldi hoida :D:D:D

toon siis teise näite ... välja sõit ühe minutiga ... see on rutiin ... näe mehed unepealt oskavad garaazi minna/sõita, seda on harjutatud niisama ja loomulikult on ka kogemused ... kas see ka pole õige, milleks kiirustada, ärme torust lähe, äkki kukume alla, mõtleme enne, lähme parem trepist ja kõik koos ... miks peaks põhiliini suutma kiiresti maha panna, paneme parem mõttega, ota milleks seda oligi vaja ...

mõtte, milline ja miks peab olema põhiliin saad sa klassis ja rutiini ja koostöö ja kiiruse saad sa harjutades ... ka ajapeale harjutades võttes aegade võrdluseks kasvõi tuletõrjespordi ...
Meie töö nõuab, et seda tehtaks südamega ja hästi
igasugune töö nõuab seda
Ääretult tähtis on vastastikune usaldus ja respekt!!
ei saa usaldada tuletõrjujat/MVd/RPd kes otsib tulekahjul alles mõtet.
See kõlab vist küll natukene imelikult aga seda tööd tuleb armastada, muidu kaob ära asja mõte.
Usu või mitte aga meil on ka selliseid tõrjujaid kelle armastus selle töövastu on kaheldav ... aga nad ei lähe tulekahjule asja mõtet otsima ... ja nad kustutavad tuld ja sukelduvad ja nu...vad niiet higimull on otsaees sest see on nende töö ... nad ei virise et tehakse harjutusi ka ajapeale (sest praktika on näidand et sellest on kasu) ... ja kui on valida töötegija või armastaja vahel siis ärge keegi nyyd solvuge aga ma valin töötegija ...
...Kui Sul ikka on head tõrjujad siis ütle neile seda ja pea neist lugu, sest need on mehed, kes teinekord teevad suures jamas sujuvalt Sinu vead heaks "kiida lolli ja loll jookseb ennast puruks"
kes teeb siis tuletõrjujate vead heaks ??? kas lähemegi tulekahjule ainult kogemusi otsima (oh seekord ei tuld välja, nüüd siis teame et nii ei tohi teha, järgmine kord võiks ju proovida kiiremini äkki siis ei põlegi maja maani maha ja saame kellegi veel elusast peast kättegi) selleasemel et oskustega peale lennata, kas te tahate öelda mulle et me LÄHEME TULEKAHJULE ÕPPIMA VÄ. :shock: :shock: :shock:
kalju kirjutas:Saage aru, meie elukutse nõuab, et oskad asju hästi ja kiirelt.
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...

Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

kaljule

Postitus Postitas Kristo » 04:48, 16 02 2006

Mõningatest aja peale asjadest saan aru- samas kas suudad mulle seletada vajalikkuse ajada riideid aja peale selga.... kui viimaste elementide (kiiver, sukk, kindad) selgaajamine toimub autos..... sest ei saa ju olla normaalne see kui laksid end auto ees riidesse (aja peale pannes kipub sukk nagunii meestel olema nii kuis juhtub) ja siis hakkad autos asja ümber korraldama- spiro- kiiver jne...

ning teine väägagi vajalik harjutus hingamisaparaati lülitumine
harjutus toimub nii et HA on kuskil pingi peal?!?! mille jaoks on sellist asja vaja kui teatavad õppetundide ajad saaks ka millegagi kasulikumaga siduda
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.

speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus » 11:58, 16 02 2006

nõus sinuga kristo ... ainult riided ajapeale selga võib harjutada algõpetuses, muidu ei ole sel jah suurt mõtet. ja hingamisaparaadiga sama lugu ...
harjutused peaksid ikka yksteisega seotud olema ...
nagu ma ylevalpool mainisin ei tea ma neist ajamääradest midagi ... viljandisse pole neid veel jõudnud ... niisama omaloomingut teeme
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist