Filosoofiast ja foorumist

Selle osa peavad läbi lugema uued foorumi kasutajad. Samuti ilmuvad siin foorumit puudutavad teadaanded.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Filosoofiast ja foorumist

Postitus Postitas Doktor » 15:37, 11 01 2006

Miks panna võrku ülesse foorum kui Päästeameti kodulehel on juba selline? Sellele küsimusele saab vastata osaliselt. Teine osa jääb arvatavasti sellesse ossa mis kirjeldab päästeteenistuses töötamise põhjuseid. Kuid mitte ainult. See foorum on kantud ka häkkerieetikast. Tõsi, häkkerit kujutatakse ikka ja jälle kui pühendudnud programmeeriat. Kuid informatsiooniajastul millesse me juba sisenenud oleme kujutab häkker endast lihtsalt pühendunud inimest, kes teeb oma tööd kuuma südame ja selge peaga. Nii et siinse foorumi administraatorid, toimetajad ja muud tegelased võivad ennast ka päästeteenistuse häkkeriteks lugeda.

Kuid, inimesed, lahkugem internetis nii tavalisest delfi-postimees-delfi-pank re¾iimist. Loobugem internetist kui meelelahutusest kui kitsalt igapäevaste asjade korraldamise vahendist. Eks ole internet teadusele tänuväärne vahend info levimiseks. Miks ei peaks siis ka päästeteenistus tulema kokku ja rääkima, arutama, vaidlema...

Seepärast on siin foorum kus eriala inimesed saavad vahetada kogemusi, teadmisi. Ja seda kõike vahetumalt, emotsionaalsemalt, kiiremalt. Iga ilmaga!

Ning lõpetuseks on siin rida tehnilisi vahendeid mis varem kättesaadavad ei olnud.

Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Registreerumisel esinevad probleemid

Postitus Postitas Doktor » 16:02, 11 01 2006

Miks ma ülepea pean registreeruma? Saab ju ka ilma. Tõsi see on, ilma registreerimiseta saab tõesti. Paraku jätab see aga vaba tee nn. veebiläbustajatele, kelle ainumas eesmärk tundub olevat viimanegi foorum ja kommetaarinurk nõmeduse ja rumala jutuga üle külvata. Et säilitada kontrolli siia foorumisse postitatava materjali üle on registreerimine kohustuslik.

Registreerumiseks tuleb sul ekraani ülaservast vajutada registreerimise väljale, et siis juba nõusoleku ja muude vormidega jätkata.

Üldiselt peaks kõik olema lihtne ja arusaadav. Ja kui ei ole, peaksid esmajoones abi saama KKK (korduma kipppuvad küsimused) rubriigist. Vaatamata sellele täpsustame mõnda asjaolu:
 1. Kui sa ei ole endas päris kindel, siis ei ole vaikimisi seatud väärtuseid vaja muuta. Kõiki neid väärtusi saab muuta ka pärast liitumist kui vajadus peaks tekkima.
 2. Soovitame, et sa paneksid "Asukoha" reale kirja oma töökoha, lihtsalt hea on teada kustkandi mehega räägid. Kuid pea meeles, et see on rangelt vabatahtlik ja see on ainult soovitus. Igalühel on õigus enda isikut avalikustada määrani mille ta ise valib.
 3. Kui sul ei ole e- posti aadressi, aga sa soovid liituda on lahendusi kaks. a)Sa palud kedagi tuttavat, et see su oma e- posti aadressiga registreeriks või b) kasutad liitumisel mingit e- posti sarnast konstruktsiooni. Näiteks j@j.ee. NB! Foorumi administraator ei soovita selliseid meetodeid ja rõhutab, et mainitud kaks e- posti sisestamise varianti on kasutamiseks vaid siis kui muud võimalust tõesti ei ole. Ühtlasi tuleb pidada meeles, et fiktiivse e- postiaadressiga ei ole võimalik parooli unustamisel kontot uuesti aktiveerida.
 4. Eraldi tähelepanu nõuab vorm, kus ripploendiga saab valida foorumi stiili ehk väljanägemist. Valikuid on kaks: subSilver ja phpBBLite. Neist viimane sisaldab peaaegu ainult teksti ja on sobilik aeglasema internetiühendusega arvutite kasutajatele.
 5. Iga päästja peab selguse huvides omama ainult ühte kasutajakontot. Ei ole olemas ühtegi põhjust, miks peaks omama mitut kasutajakontot. Kui siiski tekib objektiivne vajadus mitut kontot omada, ei oska siin küll ühtegi välja pakkuda, siis tuleb sellisest soovist teatada administraatorile aadressil admin [ät] ligimesele-kaitseks.pri.ee

Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Foorumi juhtmõtted

Postitus Postitas Doktor » 23:30, 12 01 2006

Reeglid on lausa imelihtsad, nimetame neid pigem kasutusjuhendiks.
 1. Esimene ja alatine reegel on selline. ÄRA LÄBUSTA. Arvan, et päästjad on elus märksa rohkem kogenud kui teised. Loodame, et siis ka meie eetiline tase on märksa kõrgem kui "teistel".
 2. Ühe loodud teema raames arutatakse ainult sellel teemal. Kui soovid mõnel teisel teema arutada, siis tuleb uus teema luua. Teiste sõnadega peaksid siit foorumist puuduma teemavälised postitused.

  Sageli tuleb siiski ette olukordi, kus on vaja hetkeks teemast väljuda, et mingi vaatenurka paremini selgitada. Siis on viisakas märkida, et lause on "pisut teemast väljas" vmt.
 3. Teema algataja poolt teemale pandud pealkiri peab kajastama jututeema sisu. Ei ole lubatud anda teemadele nimesid stiilis "andke nõu" või "küsimus" vms. Nagu pealkirjast nähtub on teema algataja soovinud esitada küsimuse, kuid mis küsimuse ja mis teemal jääb segaseks. Ühtlasi ei tohi kasutada teemanimedes korduvaid kirjavahemärke, näiteks "küsimus??????????????????????????" vms.
 4. Harjuta foorumi kasutamist. See loob hea enestunde kui oskad kõiki foorumi võimalusi kasutada ja sinu postitused on hästi kujundatud.
 5. MEIL ON ILUS EMAKEEL. ÄRGEM SOLKIGEM SEDA VÄÄRLAENUDE JA LOHAKA GRAMMATIKAGA. ILUSAT KEELT ON HEA LUGEDA JA SELLELE ON KA HEA VASTATA.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline