Manuste lisamine postitusele

Selle osa peavad läbi lugema uued foorumi kasutajad. Samuti ilmuvad siin foorumit puudutavad teadaanded.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Manuste lisamine postitusele

Postitus Postitas Doktor »

Foorumis saab postitusele lisada manuseid ehk teise nimega lisandeid. Manus lisatakse sama põhimõtte alusel nagu neid lisatakse e- kirjale. Manusena lisatakse tavaliselt mingit infot sisaldav fail, milles sisalduvat ei ole otstarbekas või ei ole võimalik posituses kirja panna.
  • Manuse suuruse piirang on 100MB ja seda ei saa muuta.
  • Üks positus võib sisaldada kuni 35 manust. Arv pärineb ei kusagilt, tegemist on juhuvalikuga.
  • Palume arvestada, et foorumile renditav kettamaht ei ole kummist ja ühel hetkel saab see täis. Juhul kui selline oht tekib lähevad esimesena kustutamisele suuremad manused.
Foorumisse saab laadida arhiivfaile laienditega 7z, ace, bz2, gtar, gz, rar, tar, tgz, torrent ja zip.

Foorumisse saab laadida ilma kujunduseta teksti sisaldavaid (plain text) faile laienditega c, cpp, csv, diz, h, hpp, ini, js, log, txt ja xml.

Foorumisse saab laadida kujundusega teksti sisaldavaid (formatted text) faile laienditega ai, doc, docm, docx, mdot, dotm, dotx, odg, odp, ods, odt, pdf, ppt, pptm, pptx, ps, rtf, xls, xlsb, xlsm ja xlsx. Teksti lisamise soovitav vorm on pdf kuna seda on veebi sirvimise programmiga (vastavate pistikprogrammide e pluginate olemasolul) kõige lihtsam avada ja lugeda. Samuti on pdf universaalsem ja ilma kadudeta paljude erinevate programmide poolt loetav.

Foorumisse saab laadida pildifaile laienditega jpeg, jpg ja png. Soovitatud formaat on png, mis on ruumisäästlikum kui jpg või jpeg. Vaatamata sellele, et pildifailide foorumisse lisamine on lubatud, ei peaks seda üldjuhul kasutama dokumentide edastamiseks. Teiste sõnadega peaks dokumentide fotografeerimisele eelistama nende skanneerimist. Kui skanneerimise võimalus ei ole käepärast, siis tuleb kasutada teisi vahendeid sh fotografeerimist. Foorumis on välja lülitatud positustele lisatud piltide automaatne kuvamine. Pilti näeb postituses vaid viitena, millele vajutades see pildina avaneb. Fotod päevakajalistest südmustest, tehnikast, õnnetusjuhtumitest jmt peaksid asuma Päästegaleriis. Foorumis on eelistatud fotod, mis on lugemusliku orientatsioonga.

Foorumisse saab lisada ka helifaile. Lubatud on mp3, mpeg, mpg, ogg ja ogm tüüpi failid. Foorumis on võimalik kasutada mängijat, mis mängib mp3 faile otse foorumis. Selleks tuleb kastuada gmp3 nuppu. Kasutada tuleb viisil

Kõik postituse manused tuleb siduda konkreetse postitusega. Alustades manuse lisamist otsite alguses välja faili ja vajutate lisa fail. Faili nimi ilmub peale laadimist postituse alla. Edasi tuleb kindlasti kasutada nuppu kirjaga aseta postitusse. See nupu vajutamisel tekib postitusse järgnev konstruktsioon.

Kood: Vali kõik

 [attachment=0]faili-nimi.laiend[/attachment]
Seejärel on fail postitusele korrektselt lisatud ja selle võib avaldada. Juhul kui postusse asetamist ei kasutata tekib faili nimi küll postituse juurde, kuid faili ja postituse sidumine andmebaasis on puudulik. Juhul kui soovime uuendada foorumi tarkvara oleme sunnitud ilma sidumata failid lihtsalt maha kustutama kuna nendele "kodu" leidmine rohkem kui 6000 postituse hulgast on väga ajamahukas.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Manuste lisamine postitusele

Postitus Postitas Doktor »

Lugupeetud kasutajad, eriti aga aü tegelased. Rõhutan, et soovitatud dokumentide foorumisse laadimise formaat on pdf. Halvemal uhul odp või doc. Ebasoovitav on docx, vanemad programmid ei oska seda avada.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline