www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
ERN
Postitusi: 16
Liitunud: 23:45, 11 05 2009
Kontakt:

Re: galerii.estrescue.eu - päästegalerii

Postitus Postitas ERN »

siim089 kirjutas:
ERN kirjutas:Kas keegi oskab aidata mind äkki???, üritasin uploadida pilti ülesse, aga ei lisata, samal ajal lisanduvad teiste kasutajate omad, olen mitu korda proovinud juba, ning ei oska mujalt abi paluda :oops:
Kuna pildid läbivad enne avalikuks tegemist veel ülevaatuse, siis tõesti koheselt ma ei lisanud seda, vaid panin täna tehtud pildid Kilingi-Nõmme ja Pärnu-Jaagupi komandost ennem ülesse ja siis panin ka Sinu pildi :)
ma vaatasin jh, ning tänud. :P , aga lisandub veel üks küsimus, et kas on soovitav näha seal ainult tületõrje ja pääste teemalisi pilte, või võib riputada ka ülesse nii politsei kui ka kiirabi sõiduki pilte?? 8)
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: galerii.estrescue.eu - päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

Päästeportaali esialgne "mustand" on üleval siin - http://www.estrescue.eu/joomla/

Kui ütleme pisivead saab ära lihvitud paari päeva jooksul, siis äkki saab juba selle nädala jooksul selle reaalsesse kasutusse ka suunata. Päästeportaali mõte pole olla operatiivne päästesündmuste vahendaja, vaid eelkõige möödunu meenutaja ja ajasse tagasi vaataja. Seda näiteks rubriik "Ajalugu" näol, plaanis on sinna koondada erinevaid ajalehe artikleid päästjate tegemistest, tehnikauudistest j.n.e, mitte ainult lähiaastate näol vaid ütleme ca. 10-15 aasta jooksul toimunud tegemistest.

"Sündmused" rubriiki on plaanis koondada päästesündmuste ajalugu, mitte päris igat prügikasti põlengut ei meenuta, vaid selliseid kõrgema prioriteediga ja mastaapsemaid õnnetusi/sündmusi.

"Uudised" kajastab peale õnnetuste vahendamise ka muid uudiseid päästealalt (loodetavasti), lisaks üritame panustada ka omauudistel.

Ühesõnaga, tahaks teha võimalikult sobiva portaal lugeja jaoks, kelleks võib olla nii päästja, kui ka tavaline internetis surfaja.

Ideeks pole teiste dubleerimine, vaid millegi uue loomine, samas on plaanis tulevikus näiteks erinevaid komandosid tutvustav rubriik (kas nüüd dubleerime Häire ajakirja sarnaseid artikleid, ei tea veel, aga eks näha...) j.n.e, aga sellest juba siis, kui aeg käes on.

Ilusat suvepäeva jätku!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas kalifa »

Teeks väikse ettepaneku:
Päästegaleriisse võiks "Muu" kõrvale teha veel ühe kausta -"Päästelahendused", kus siis ehk üles panna pildid leidlikest lahendustest või abivahenditest, mis võiksid ka teistele huvi pakkuda.
Olen pildistanud selle eesmärgiga Orissaare voolikupesumasina, Tõstamaa 2-1 pumba ja tulemas on veelgi, Siimul mootorpumba korv jne.
Milleks leiutada jalgratast, kui keegi on sellise lahenduse juba kasutanud.
mõtetes olen veel Teiega!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas Siim »

kalifa kirjutas:Teeks väikse ettepaneku:
Päästegaleriisse võiks "Muu" kõrvale teha veel ühe kausta -"Päästelahendused", kus siis ehk üles panna pildid leidlikest lahendustest või abivahenditest, mis võiksid ka teistele huvi pakkuda.
Olen pildistanud selle eesmärgiga Orissaare voolikupesumasina, Tõstamaa 2-1 pumba ja tulemas on veelgi, Siimul mootorpumba korv jne.
Milleks leiutada jalgratast, kui keegi on sellise lahenduse juba kasutanud.
Selle peale ütleks "Tehtud" 8)
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: galerii.estrescue.eu - päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

ERN kirjutas: aga lisandub veel üks küsimus, et kas on soovitav näha seal ainult tületõrje ja pääste teemalisi pilte, või võib riputada ka ülesse nii politsei kui ka kiirabi sõiduki pilte?? 8)
Vastan alles nüüd, aga tegin siis häirekeskuste järgi (Ida, Lõuna, Lääs Põhja) kiirabi alamkausta galeriis ja andkem tuld, mida rohkem seda uhkem :cool:
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas kalifa »

Siin läheb vist natuke vales suunas.
Häirekeskus on üksus, mis asub hoone teatud osas või suursündmusel liikuvas juhtimiskeskuses ja vahendab 112 telefonile tulnud kutseid päästeabi või kiirabi osutavatele üksustele.
Mina jätaksin kiirabi siit galeriist välja- neil on oma kodulehekülg http://www.kiirabi.ee/ ja toimetagu seal.
mõtetes olen veel Teiega!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas Siim »

Ma ei tea, kui nüüd võtta ühte pidi siis pääste oleks ka nagu kiirabi valdkona kuuluv definitsioon, samas oleks politsei kardinaalselt teine asi, aga näiteks kui ta paikneb seal all galerii servas ja otseselt kedagi ei riiva, siis võiks olla, sest selle jaoks eraldi galeriid ja portaali pole mul mõtet hakata ehitama, sest esiteks pole niipalju huvilisi ja teine asi on see, et pildimaterjaliga on kuidas on, aga see ongi millegi uue loomiseks kunagi...kui juba äkki kasvab välja sealt eraldi kiirabiteemaline galerii, sest see asi mind huvitab ka väga, kuid näiteks tehnik.pri.ee foorum vist ei saadudki lõppude lõpuks käima. Ära muretse kalifa, kiirabiteemat siia foorumisse konkreetselt ei tule aga galeriis võiks neile väike nurgake eraldatud olla..töötavad ju mõned pritsimehedki kiirabis... :roll:

Häirekeskuste järgi jagasin seepärast, et see tundus kõige loogilisem variant, kuna eraldi igast AS'st või SA'st pole mõtet teha, samas jagavad häirekeskused korraldusi oma regioonis olevatele brigaadidele...ulatub ju Põhja-Eesti tööpõld siia Viljandimaa piirini...ehk siis Järvamaal.

Ärge maha siis lööge :oops:
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas kalifa »

Galerii on jõudnud siis eesti juhtivaks tuletõrjetehnika pildikoguks! :shock:
Väljavõte tuletõrjemuuseumi kodulehelt.

Avaleht Kasulikke linke
Soome Tuletõrjemuuseum kodulehekülg http://www.palomuseot.fi

Päästeamet http://www.rescue.ee

Põhja-Eesti Päästekeskus http://www.pepk.ee/

Eesti Meremuuseum http://www.meremuuseum.ee/ ja vesilennukite angaarid Lennusadamas

Ajaloolisi tuletõrjeautosid Euroopas http://www.historical-fire-engines.com/

Vanemaid ja uuemaid tuletõrjeautosid Eestis http://galerii.estrescue.eu/


Eesti Siseturvalisuse Muuseum, reg.kood: 70006441, aadress: Raua tn. 2, Tallinn 10142
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas kalifa »

Mulle nagu sosistati, et tulevad uued reeglid ja telefoniga tehtud fotod ei ole piisavalt head, siis kahjuks said täna galeriisse minu poolt viimased fotod!
Mul kahjuks pole vahendeid profikaamera soetamiseks! Kui mõni minu poolt tehtud ja galeriis avaldada lubatud foto pole üles pandud, siis palun pöörduge privaatsõnumiga minu poole, saadan selle Teile e-mailile!
Loodan avada peagi privaatgalerii, kus saavad kajastatud ka kitsamale ringile huvi pakkuvad pildid, nagu tehnilised lahendused jne.
mõtetes olen veel Teiega!
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas sosku »

Ei pea ju tingimata profi-peegelkaamera olema. Mina olen oma klõpsud kõik tavalise odava Sony "seebikaga" teinud.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas Doktor »

Kuniks Siim juhendid valmis saab annan teada, et galeriisse laetavate failide nimed ei või sisaldada õ ä ö ü ž š tähti. Selliselt juhul annab foorum veateate. :-!
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
<Tuletõrjuja>
Postitusi: 38
Liitunud: 20:00, 15 11 2008
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas <Tuletõrjuja> »

Sellise vea leidsin sellel lehel http://estrescue.eu/joomla/index.php?op ... &Itemid=59 et seal kui vaatad siis seal on kaks Lõuna-Eesti Päästekeskust aga üks neist peaks olema Lääne-Eesti Päästekeskus !
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas kalifa »

Ma loodan, et Te pole unustanud MEIE OMA PÄÄSTEGALERIID! :razz:
Sai siin Soomes nädalavahetusel vanade pritsuautode paraadil osaletud, piinlik küll, kui Taro seadmine võttis ehk koos topis-kaaslasega 6 tundi ja mehed on näituse autosid ette valmistanud ja restaureerinud tuhandeid tunde, siit siis ka vastavalt parem tulemus, igatahes oli mul 300 liitrit vett tünnis, väljaimemispump kaane sees ja vana-aegne käsiprits ka kaasas, üks noorem härra ei uskunud ja sai siis vähe vett pritsida, see oli ka ainus kord, kus näitusel reaalselt vett lasti.
Need vanemad mudelid tuuakse kohale treileritel, nooremad aga veeresid ise kohale, kogu üritus koosneski ainult kogunemisest, läbi linna paraaist ja siis 2,5 tunni jooksul mereäärses parklas näitusel seismisest, samal ajal käis ka vabatahtlike poolne toitlustus, loterii ja muidu suhtlemine.
Üritasin sellest sündmusest teha väikse ülevaate albumi, mille leiate siis meie galeriist: http://galerii.estrescue.eu/displayimag ... m=81&pos=0
Pildid on vähendatud mahuga, kellel on mingi pildi osa suurenduse vastu huvi, võiks privaatsõnumi saata.
Esimesed 7 pilti on sinna kuiagi arvuti poolt sätitud ja suvalised, 8-st Ford T alates siis põhumõttel, auto pildid ja võimalusel ka selgitusleht piltide viimase numbri fotol.
Ilusat näituse külastust! :razz:
mõtetes olen veel Teiega!
Andre
Postitusi: 4
Liitunud: 19:38, 05 01 2011
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas Andre »

No need kes ei ole jäänud kinni vaid ametiühingu teemadesse,need ikka vaatavad. Mina vähemalt vaatan.
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas kert. »

Ma vist juba 3 korda proovinud galeriis registreeruda. Vatuseta. :roll:
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist