Järelvalve ja ennetustöö

Hea ja kurjaga suurema tuleohutuse poole.
Vasta
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Järelvalve ja ennetustöö

Postitus Postitas Ivo »

Igatahes Tallinnas asi pandi toimima - kui komandot külastab mõni lasteaed (neid käib külas päris palju - lastel huvitav ju), teatada Ennetustöö ja avalike suhete büroosse, et saaks selle ennetustööks kirja panna - hehehehehe
Vot nii
Tehke järele - väike palgaülevaade ka:

ENNETUSTÖÖ JA AVALIKE SUHETE BÜROO

Juhataja Dagi Dorbek 16 500
Peaspetsialist ennetustöö alal Galina Ozdoba 12 100
Juhtivspetsialist Merle Paas 11 000
Juhtivspetsialist Eha Teder 11 000
Juhtivspetsialist Kirill Teiter 11 000
Vanemspetsialist Ants Raava 9 625
Ivo
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

saaks kuidagi,need lõkked ja kulupõlemised mis inimesed ära kustutavad,ilma tuletõrjet kutsumata enda vahetuse arvele kirjutada vaat kus saaks väljasõite.....(väljasõitude pealt ju pidi kasvama palga %)
algatus ju iseenesest tore!!!!!
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Ennetus

Postitus Postitas Vana pealik »

Tuttav lugu, mõnes maakonnas käis see juba mitu aastat nii, kus kõik koolide külastused, laste käik komandosse ja muu selline pandi ennetustöö spetsialisti tubli töö arvele. Hullem veel, enam ise ei tohtinud lasteaeda minna kui polnud nn. spetsialisti luba.
Ausus on hinnas
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Kui ennetustöö büroo kogub informatsiooni teiste struktuuriüksuste poolt läbiviidud ennetustöö ürituste kohta, siis kindlasti mitte selleks, et see töö enda arvele kirjutada. Ka vana pealiku poolt viidatud maakonnas kirjutati ennetustöö igal konkreetsel korral selle tegeliku läbiviija arvele ja tunnustati ikkagi reaalset läbiviijat. Millest sarkasm? Samuti kogutakse infot päästemeeskondade õnnetustele väljasõitude kohta, kuid ega keegi seda tööd siis enda arvele ei kirjuta.
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Järelvalve ja ennetustöö

Postitus Postitas tulehull »

Vaadates TV uudiseid Imaveres juhtunust ja kuuldes hr Tammsalu kommentare,pani lausa muigama.Suitsuandurit ei maksa ülehinnata,tõsi,temast on abi kui inimene on kaine ja normaalse kuulmisega magamiseajal.Väga palju andureid on ebakvaliteetsed ja aegunud patareidega,mis on praegu müügivõrgus.Katsetage kas või enda peal,kas äratab andur üles. mind igatahes mitte,kui olen veidi vindine,kuigi arstlik kontroll tunnistas kuulmise igati korrasolevaks.Kordan veelkord,ma ei alahinda suitsuanduri vajadust,kuid ei hinda ka üle.Imavere komandot ja suitsuandurit ma ei võrtsustaks,pealegi jõudis abi Imaverre üle poole tunni oodatedes,mis ütleb selle tragöödija kohta nii mõndagi ja näitab elu turvalisust maal.Mis saab esimese astme komandode kaotamisel 01 010 2009,igatahes ainult suitsuandur küll ei aita.
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Järelvalve ja ennetustöö

Postitus Postitas janark »

Küll on hea laia jutuga lahmida ... Suitsuandurit sa üle ei hinda, küll aga Imavere endise päästekomando võimekust. Paide komando meeskond (1+3)sõitis kohale 19 minutiga.(Kust tuleb poole tunni jutt?) Põltsamaa komando jõudis kohale 2 minutit hiljem. See näitab seda, et Laimetsa küla ongi täpselt kahe komando väljasõidupiirkonna kokkupuutekohas ehk kõige kaugem nurk. Regio analüüsi kohaselt oleks Imavere ühemehelise (0+1) valvega komando jõudnud sinna mõned minutid varem. Vaadake kaarti ka, kus asub Laimetsa küla! Kui arvestada seda, et Imavere mehed reeglina üksi välja ei sõitnud vaid ootasid teeristis teise mehe ära (ca 3-4 minutit), siis Laimetsa külla konkreetse juhtumi puhul, jõudnuks nad kohale samaaegselt. Ja nagu varemgi juba välja on öeldud avastati see tulekahju nii hilja, et elude päästmisest ei ole siin midagi rääkida.

Ka mulle ei meeldi need "oleks ja poleks" jutud, kuid pilti tuleks vaadata siiski suurema tervikuna. Järva maakonnas on palju kaugemaid nurki, kuhu abi nii kiiresti ei jõua, kus elab ka hulga elanikke. See tulekahju toimus praegu sellisel ajal kui Imaveres ei ole jõutud puhkuste tõttu vabatahtlikku komandot komplekteerida.

Nagu me teame on tulekahju avastamise aeg üks tähtsamaid faktoreid elu päästmiseks. Näiteks 18 tundi enne Laimetsa põlengut, toimus tulekahju Järvamaal, Ahula külas kuhu päästekomando jõudis kohale 6 minutiga, kuid sealgi jäi inimene tulle.

Ka mina arvan, et suitsuandur ei kustuta tulekahju, kuid isegi kui ta on see kõige odavam, siis võib tast kasu olla. Loomulikult on kallim asi kvaliteteetsem. Suitsuandurite valik praegu ikka nii lai, et olen üsna kindel et neid leidub igale "maitsele".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline