Ennetustöö ca 30aastat tagasi

Hea ja kurjaga suurema tuleohutuse poole.
Vasta
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Ennetustöö ca 30aastat tagasi

Postitus Postitas tulehull »

Minu isa oli üle 30a.tagasi kolhoosis Vabatahtliku Tuletõrje Salga esimees.Tema ülesanneteks oli mootorpritsi meeskonnaga tegutsemine ja tulekahjude ennetamine,Ta pidi läbi käima üle poolesaja elamu ja kõik tootmishooned.Kontrollis üle ahjud, pliidid korstnad,el juhtmed.Puuduste ilmnemisel tegi ettekirjutuse nende likvideerimiseks maja omanikule (kolhoosi juhatusele,maja peremehele),mis tuli tähtajaks kõrvaldada.Ohlikud küttekolded plommiti kinni,Hoolitses veevõtu kohtade korrasoleku eest,meisterdas ja paigaldas majadele katuseredeled,valmistas esmaste tulekustutusvahendite kapid(kus olid kirves labidas,ämber,kangja vahel ka tulekustuti) varvis need punaseks ja paigaldas tootmiskoonete seintele.Redeleid ja kappe vedas ta laiali hobusega.Seda suutis ta teha üksinda ja suhtelisekt väikese palga eest.Kontrollimisel kandis ta alati vosmiriideid,siis oli kaugelt näha kellega tegemist.Miks tänapäeva inspektorid ja ülemused kardavad vormiriietust ja operatiivvärvides sõiduautot,seda ma ei tea,Igatahes minu isa käikudest oli kasu j a tema piirkonnas oli tulekahju väga haruldane asi,Tulle jäänud inimesi aga ma küll ei mäleta ,et oleks olnud,kuigl polnud suitsuandur siis veel väljagi mõeldud.Tänapäeval ei kontrolli küttekoldeid küll praktiliselt mitte keegi,ennetustöö käib arvuti ja meedia kaudu,kuid nagu näha ei ole sillest suurt abi olnud.Midagi on mäda,
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Teema täiesti päevakohane, sest sel aastal alustab päästeteenistus ennetustöö eesmärgil just kodude külastusi.
Tegelikult on probleemid palju sügavamad. Praeguse riigikorra ajal on eraomand puutumatu, mis tähendab, et kodude kontrollimise korraldus peab olema küllaltki põhjalikult läbi mõeldud ja ei saa toimuda sunniviisiliselt. 30 aastat tagasi kontrollis riik enda omandit ning käitus peremehena. Nüüd on peremeheks iga kinnisvara omanik ise. Sellised kontrollid ei saa olla pealesurutud.
Vormi ei karda päästeteenistuses tõenäoliselt küll keegi, kuid kui seda vormi ikka kätte antud ei ole, siis ei saa ka selga panna. Taas peaks 2007 a olema selles valdkonnas edasiminek, sest eelarves on vormide soetamiseks raha planeeritud.
Operatiivvärvides las olla ainult operatiivsõidukid. Päästeteenistus peab suutma ennast ka ilma väliste atribuutidetagi (alarmsõiduk, vormiriietus jne) kehtestada.
Meedia on ka praegu vaid üks vahend ennetustöö tegemiseks. Reaalselt toimub ennetustöö tegemine järjest aktiivsemalt ka koolides, lasteaedades, rahvaüritustel.
Olukord on tõesti väga halb, kuid loodetavasti on põhi käes ja meie tegevused aktiveeruvad ja hakkavad vilja kandma.

Margo Klaos
rax
Postitusi: 16
Liitunud: 15:07, 02 07 2006
Asukoht: PEPK
Kontakt:

Postitus Postitas rax »

Nagu Hr. Klaos vastas, pole õigustj ärelvalveametnikul minna eraomandis olevat ahju, korstnat või muud küttekeha kontrollima. V.a kui ei laeku järelvalve ametnikule korstnapühkija poolset ettepanekut (sulgeda antud küttekeha või korstna kasutamine teatud põhjustel vmt). Teiseks juhuks oleks kaebuse esitamine järelvalvele (nt kortermajades naabri korstnaosa laseb läbi ja ajab kellelegi suitsu sisse vmt).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline