Foorumi sünnipäev

Midagi ei tööta, midagi võiks olla teisiti. Kasutajaskonna ja tegijate vaheline suhtlemine.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Foorumi sünnipäev

Postitus Postitas Doktor »

Vaadates oma liitumiskuupäeva saab kindlaks teha foorumi vanuse. Käivitatud sai see 11.01.2006. Niisiis sai foorum peaaegu kuuaega tagasi kaks aastat vanaks. Sünnpäevadel võetakse vahel tehtu kokku ja nii teen seda minagi. Tavaliselt avaldatakse statistikat, mis enamasti on ikka ennast kiitev. Püüan siis jääda tasakaalukaks ja kirjeldada kuhu foorumi kasutajaskond on jõudnud.

Google Analytics'i statistika põhjal on meil iga päev 250-280 külastust. Sellesse arvu on siis ühekordsed ja korduvad külastused kokku liidetud. Senine rekord on 307 külastust. Teine statistiline näitaja e. unikaalsete külastuste arv jääb tavaliselt 100-150 vahele. See arv on kõigi erinevate IP aadressite summa. Teiste sõnadega ei näita see arv samast arvutist toimunud erinevate isikute külastusi. Arvestades, et tegemist on ühe väikse kodanikualgatusliku lehega, siis on tulemus minu arvates hea. Huvitaval kombel on statistika kõverates sees selge töönädala rütm. Pritsimajad peaksid nagu 24/7 töös olema, nii et küllap käib ka teisi kui ainult päästjaid. Samas ei ole mõned teised näitajad nii head. Keskmiselt veedetakse lehel aega umbes 5 minutit, mis tähendab ilmselt seda, et paljud tulevad lehele, loevad uued postitused läbi, kuid mõttevahetuses ei osale. Meil on ka 203 kasutajat, kes kamba peale positavad ca 3 teadet päevas. Samas on aktiivseid kasutajaid mõnikümmend ja ligemale pooled kasutajatest on ainult registreerunud, kuid ei ole postitanud ühtegi teadet. Kahjuks pole mul ka ühtegi mõtet, kuidas inimesi aktiivsemale mõttevahetusele kutsuda. Üks asi millest isiklikult kõige rohkem puudust tunnen on õnnetustel käinud meeste jutud. Need aga vajavad paraku pika jutu kirjutamist ja jooniste foorumisse laadimist.

Seoses teenistusest lahkumisega on ka mõned (head :?: ) ideed ripakile jäänud. Meenutame raadiojaama ja tundub ka et wikist ei saa asja kuigi seda ei ole ma veel lõplikult otsustanud. Nii et kolme võik sellele asjale ära panna.

Kokkuvõttes annab Doktor teada. Olles nüüd juba endine pritsimees ei ole mul enam nii lihtne seda foorumit juhatada. Asi pole ei rahas ega ajas, vaid selles, et uudised ei jõua enam nii kiiresti minuni. Jooksvate probleemidega kursis olemine on üha keerulisem ning mulle tundub, et keegi võiks minu tööd jätkata. Mõneti madala postitusaktiivsuse tõttu tuleb foorumit mingil määral vedada ja seda peaks vähemalt minu nägemuses tegema teenistuse inimene. Olen püüdnud ka natuke maad kuulata, kas keegi on ehk huvitatud jäktamisest, kuid siiani ei ole ma kedagi leidnud.

Niisiis kutsun foorumi praeguseid ja tulevasi foorumi kasutajaid selle ettepaneku peale mõtlema ja leidma endas tahtmist sellega tegeleda. Tavaliselt kardetakse tehnilist osa, aga see ei ole midagi keerulist ja on kergesti omandatav. Foorumi uus peremees peaks jagama minu põhimõtteid sõna- ja mõttevabaduse osas.

Andke teada või nagu moodsalt öeldakse olen avatud kõigile pakkumistele :D
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Foorumi sünnipäev

Postitus Postitas kalifa »

Olen minagi siin mõelnud, et 1. märtsil 2008, millal jõustub siis uus seadus ja palgavärk saab ka selgeks, kaotab vist see foorum oma mõtte. Eks ta oligi ellu kutsutud reformide kiuste, et konsolideerida mõtteid ja kujundada arvamust, paraku jäi sellest väheseks.
Praeguseks on põhimõttelisemad juba lahkunud, osa veel mõtleb, kuid endine mõttevahetus on jäänud minevikku. Mullegi tundub, et kuidagi imelik on siin huvi üleval hoida, kui põhiline liikmeskond on passivselt oma tegevuste juures. Eks need ajakirjanduse viited ja sündmuste kommentaaridki püüdsid midagi jäädvustada, paraku asjaosalised ei vaevu omalt poolt midagi lisama. Hea on muidugi see, et fotode seeriad tulevad kvaliteetsed, eks igaüks, kes selles tegevuses osalenud, oska ise ka midagi välja lugeda.
Panen ette meeskonnale vaba teema järele veel ühe teema , kus oleks juba lahkunute poolt tõstatatud küsimused, siis saaksid teenistuses olijad segamatult omi asju ajada, eks siis paista, mis sellest foorumist veel järele jääb.
Minul puudubki ülevaade, kui palju nendest liikmetest veel teenistust jätkab, ehk märkida viide "Endine".
Ootaks ka teiste arvamusi, mis edasi saab.
mõtetes olen veel Teiega!
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Foorumi sünnipäev

Postitus Postitas jaan kaera »

tore,et sünna - palju õnne kõigile!!!
kahe käega pooldan kalifa ettepanekut, aga paneks klausli - võimalikult vähe lahku(ja)nutel edaspidi segada teenistuses jätkajaid, kui siis lühikommentaaridega ja nende jaoks tehtud teema all ja nõuandva häälega - iga kinngsepp olgu ikka oma liistude juures, ükskõik kui südamelähedane teema ka on.
ei tahaks ennustada, aga tundub, et foorum on ennast ammendanud - endistelt(Doktor (müts maha),Kalju, Karilaid, jne.jne. , ei julge rohkem nimesid panna, krt. teab, kes veel ametis) tulevad niigi üldistavad ja suht lühikesed repliigid (v.a. Kalifa, aga küll me tema ka ära taltsutame, sest tegelikult on teenistus oma lolluses Tema lahkumisega kümme korda rohkem kaotanud kui võitnud).
aga Põhjas on olemas vaid kaks arvamust - MEIE arvamus ja VALE arvamus!!! - kalifa ei jaganud SEDA õigel ajal ära, ja nüüd püütakse teda teatud isikute poolt(hjarg,ka Mihkel oma lolluses, jne.jne.) mõnitada, kõrvalseisjaks ristida, kõrvaltvaatajana lolliks tembeldada ja kõik need ülejäänud tärminid sinna juurde. MINU ARVAMUS - ise olete JOBUD!!!
Doktor, enne kui lõpetad(aga minu arust seda Sa ju üritad), tee üks TEEMA ENDISTELE - saaks kah edaspidi mõne sõna sekka öelda, sest hetke pärast olen vaba mees minagi... , luban, et väljendan ENDA arvamusi PT suhtes, edaspidi, viisakamalt, võib-olla pisut neutraalsemalt, aga idiololluste nägemisel ei ole armu oodatagi!!!!
HEAD TEENISTUSE JÄTKU, HEAD NÄRVI, PALJU VÄLJASÕITE, ET IGAV EI HAKKAKS, KÕVA... PALKA JA MIS PÕHILINE - ÕLATUNNET!!!
HEAD SAABUVAT AASTAPÄEVA!!!
me lähme rukist lõikama...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Foorumi sünnipäev

Postitus Postitas Doktor »

Aga ootan siiski ehk leidub keegi, kes tahab asjaga edasi majandada............ 8)
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Foorumi sünnipäev

Postitus Postitas Andreas.R »

Palju õnne takkajärgi ka minu poolt! Kuna olen teie foorumis suht "roheline :mrgreen: " siis ei osand kuidagi sünnikuupäeva ise tähele panna. Nagu aru saan on kogu kupatus peamiselt Doktori õlul püsinud - igal juhul ka minu kiitus! =D> Samas, kui maimukesest on saanud juba suht kindlalt kahel jalal kulgeja - ikkagi kahene - oleks kahju lasta kõigel sellel vaikselt hääbuda!? Peale emotsionaalse kahjutunde kaasneb minu arvates foorumi kadumisega ka "vaikiva ajastu" totaalne domineerimine meie - lihtsate pritsimeeste üle! Ärksamad foorumi kasutajad on ehk tähele pannud/kuulnud Lõuna-Eestis toimunud rahvaliikumisest, mis on tingitud soovist seista õlg-õla kõrval ülejäänud Eesti päästjatega. Kohati tundub see väga Bornhöhe "Tasuja" Villu võitluste sarnaselt lõppevat... Aga me pole veel alla andnud... Ja just tänu foorumile on kaugemalt mehed saanud teada meie murest - "aktiivse põlemise perioodil" oli lugejate huvi suur. Kahju, et kommentaare vähe tuli... Samas näeme ekraani allservas tihti mõne uue liituja nime - vaevalt, et keegi uppuvale laevale ujub - pigem ehk ikka tahetakse ka omi mõtteid avaldada, teada saada ja kuulda mis mujal toimub. Viimasel kuul olen päris aktiivselt suhelnud meestega üle Lõuna ja ka meie regiooni piiritaguste äärealadega. Teadmatus ja infovaegus/-nälg on kohati ikka üllatav! Näiteks nii mõnigi kuulis esmakordselt, et on olemas pikk vahetus... :roll:
Tihti piirdus kogu maailmapilt vaid oma koduõuega (maakonnaga). Kellele on see kasulik, küsiksin? Kindlasti mitte meile! Tuleb ehk meelde Vanakreeka õpetlase jutt ükshaaval kergelt murduvatest vitsaraagudest? Katsu sa aga haokubu murda! :^o Loodan, et uute liitujate hulgas ka lõunapoolseid mehi on (eks seda näeb Doktor) kuna neid infot otsima utsitasin. Ka foorumi olemasolu tuli paljudele üllatusena...

Mis siis oleks minu positiivne programm?! Foorum peab jätkama! Isegi kui vahel näib, et vajub nagu väheke ära... Selge on, et suure revolutsiooni ja streikimise aeg on hetkeks möödas ja siis tundubki, et foorumis midagi ei toimu. Täna on eelis sellel kelle käes on õigeaegne ja adekvaatne info. Ja seda me siit saame (vahel muidugi ka valimatut sõimu [-X )! Olen oma õudusunenägudes näinud, et vajadus kiiresti taasmobiliseeruda võib millal iganes tekkida (ei söö küll ära oma kiivrit 8-[ ...)! Ja selleks on foorum just õige koht. On ju ka privaatposti kaudu varjatud tegutsemise eelised! Seega kutsuge juurde uusi mehi! Siin näen ka ühte "pudelikaela" mis vähemalt Lõuna ja Kagu Eestis võib takistuseks olla (inglise murdmine)! Sellega küll minuteada tegeletakse? aga kaugel on tulemus? Ehk siis: FOORUM EESTI KEELSEKS JA - MEELSEKS! Usun, et loovutame lahkesti osa O:W:Masingule langenud aupaistest Doktorile kui ta selle asja veel ära teeb [-o<

Veelkord kõigile palju õnne kuna kõik foorumis toimetajad on "süüdi" selles, et asi ikkagi töötab! =D>

P.s. Teadjamad ehk leidsid lund ja said Vastlaliugu lasta sest just täna on õige päev ja kõik kalendrikoostajad on lambapead !:-"
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Foorumi sünnipäev

Postitus Postitas Doktor »

Maksin just ära foorumi kettaruumi kuni naljakuu lõpuni. Ma ei taha lõputult venitada ja seepärast ütlen.
Foorum eksisteerib minu juhituna aprilli lõpuni ja mitte kauem. Selle aja see sooviksin leida mõne aktiivse inimese, kes seda asja edasi teeks. Kui soovi on võib esialgu ka ainult toimetajana asju ajada.

Mis puutub emakeelse foorumi tekkimissse, siis hetkel ei ole see tõlke puudumise tõttu võimalik. Millal see võimalikuks saab ei oska öelda. Üksi ma seda tööd ette ei võta, paari kolme peale, siis ehk küll. Kui inglise keel ei sobi võib foorumi ka vene keelseks muuta. Ei maksa unustada, et kõik siin toimuv toimub põhitöö kõrvalt k.a. selle tõlkimine. Eelmise versiooni tõlke sain küll võrgust.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist