Uued suunad taktikas!

Siin arutleme tehnika ja taktika üle kitsamas mõttes. Räägime näiteks töövõtetest, päästetöö planeerimisest õnnetusel, likvideerimise taktikast jmt.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Uued suunad taktikas!

Postitus Postitas kalju »

Oot, mis sellest Keila ATV-st ja tema kärust said? :D
Humoristid...
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: Uued suunad taktikas!

Postitus Postitas kert. »

kalifa kirjutas:Suurematel maastikupõlengutel pidid ju ATV-d kõrgsurvepumpadega sõitma, või oli see vaid niisama poosetus!
Teine variant. Ja seda kutsutaks ennetustööks.
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Uued suunad taktikas!

Postitus Postitas kalifa »

Hakkavad siis moodustuma uue taktika piirjooned!
Hr. Tammearu visioonid päästeala tulevikust sai hästi kokku võetud"Häire 112" nr. 1/2008 ja 13. juunil toimunud "Kuku" raadio saates, kus põhikulutus on tehnikale, päästja on teisejärguline ja nüüd siis seoses turbaraba põlenguga, vabatahtlikud tulge appi voolikuliine ümber tassima!(Kes vastutab õnnetuse korral:lõhkekehad, põlenguaugud)
Mina nagu arvaksin, et kui mees on juhina suunad otsustanud, siis sellise palganumbri eest tuleb ka vastutada, kui on valesti arvestatud, siis mingid küsimused tuleb ka esitada. Kui muidu ei saa, siis jälle kohapeale sündmust juhtima!
Kaua võib riigi raha kulutada midagi erilist saavutamata!
http://www.postimees.ee/130608/esileht/ ... 336652.php

Olen päästeteenistuses kohanud kahesugust suhtumist arengutesse: ühed saavutavad mingi taseme ja hakkavad sellest saadavaid hüvesid nautima, pidades enda arvamust ainuõigeks, teisi arvamusi valedeks ja teise variandina täielikku pühendumist, kus ennast mitte säästes püütakse edasi areneda, et paremini rahva usaldust väärida! Teise variandi esindajatest on paljud loobunud selle mõttetu arenguga kaasa minemast ja leidnud elus teised väljundid- eks Te isegi tea selliseid. Samas on paigale jäänud juhid jätkanud vaid oma seisukohast mugavamate variantide elluviimist,
et näiliselt oleks nagu kõik korras, samas kriisiolukordades jäävad kõik teised süüdi ja tegelik "teenus" jäetakse külmavareliselt osutamata! Komando kinni ja mis Teie asi on, millal masin ükskord saabub! Sellise suhtumisega küll lugupidamist rahva seas ei kasvata,vaid näitab lihtsate inimeste teisejärgulisust. Maastikupõlengute kustutamisel paraku sellist taktikat rakendatakse, komando arvelt maha, sest muud varuressurssi enam jäetud ei ole. Kas siis sellest piirkonnast soovitakse vabatahtlikuna appi tulla! Ma arvan, et tugev kohalik komando, kes osaline ka valla arengus, saab ehk bussitäie vabatahtlikke ka kustutamiseks kokku, kui tuntakse, et päästeteenistus teeb kõik selle valla turvalisuse tagamiseks!
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Uued suunad taktikas!

Postitus Postitas kalifa »

See puhangu ei saagi siis veel otsa ja vabatahtlikke pole ka piisavalt!
http://www.postimees.ee/150608/esileht/krimi/336846.php
Mõnus süsteem seal, kui komandos, siis 12 tundi, kui jamas, siis 24 olge kohal, eks sai ju seadusessegi sisse kirjutatud selline võimalus, et väljapoole piirkonda saatmine ja lisaks oli veel puhkuse katkestamine!
Kus see töökaitse siis nüüd on ja vähemalt 11-tunnised puhkeajad vahetuste vahel. Kui juhtkonnal jamaks läheb, siis võib määrustest kõrvale kalduda, kui aga päästja eksib, siis A4 ja pastakas!
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Uued suunad taktikas!

Postitus Postitas kalifa »

Kas tõesti päästekeskuse keemiatõrje suutlikus seisneb mehaanilistes kütusepumpades(6000l)! Anumaid siiski leidus!
http://www.postimees.ee/190608/esileht/ ... 337773.php
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Uued suunad taktikas!

Postitus Postitas kalifa »

Kus suitsu, seal tuld, eks see likvideerimine läheb nüüd juba lahti, juba sätitakse põhjendusi, kuidas tüütutest komandodest lahti saada.
Vaata ka hr. Klaose kirjutist ajakirjas "Häire112" nr. 2/2008, lk. 4
http://www.rescue.ee/5619
Tegelikult on see pikaajaline väljasuretamise protsess, kus teadlikult eelistati teatud komandosid, teised aga jäeti viletsama tehnikaga, remondid tegemata jne. , et seal ei saaks meeskond kokku, seejärel kanditi või kaotati seal vabad kohad, et jääkski 1+1(2) komandoks, nüüd uued tuuled selliseid enam ei tunnista- vaev on osutunud õigustatuks, pole komandot, pole juhtkonnal peavalu. Ma loodan, et hr. Klaos, olles lõunas vastutav, ei peaks kunagi koos Tartu meeskondadega sõitma ääremaale mitme hukkunuga õnnetusele, jõudes sündmuskohale 50 minutit peale väljakutse saamist!
Paneks siis väikse spikri tulevikuks ka kokku, eeldusel, et 1+3 meeskonna olemasoluks peab komando meeskond olema vähemalt 20 teenistujat:
Tartumaal jääb alles: Tartu, Tõrvandi, Alatskivi, Elva.
Jõgevamaal jääb alles: Jõgeva, Tabivere, Mustvee, Põltsamaa.
Viljandimaal jääb alles: Viljandi, Abja-Paluoja, Mustla, Suure-Jaani.
Võrumaal jääb alles: Võru, Antsla, Vastseliina.
Valgamaal jääb alles: Valga, Otepää, Tõrva.
Põlvamaal jääb alles: Põlva, Räpina, Kanepi.
Selline oleks siis minu nägemusel kohtade jaotumine eeldusel, et päästjaid ei koondata, vaid tõstetake ümber!
Eks igaüks võib nüüd kaardi juurde minna ja vaadata, kuidas päästeteenus inimesteni jõuab. Kiiruse arvestusel võiks võtta 60 km/h keskmisena, eelduseks muidugi, et lähim meeskond pole teise sündmusega hõivatud!
Viimati muutis kalifa, 22:22, 12 07 2008, muudetud 1 kord kokku.
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Uued suunad taktikas!

Postitus Postitas Doktor »

Julge artikkel üldiselt. Vähemasti tõde ja tulevik on välja hõigatud. Praegu tuleb meelde, et meie hea sõber ja ultraliberaal M. Raidma ütles kunagi, et tsentraliseerimise eesmärgiks ei ole komandode vähendamine. See oli siis enne 1.03.2006. Ajad muutuvad kuid arutelu vääriks üks põhimõtteline küsimus. Kas maakondade jäämisel oleks komandosid suletud? Oma põhjatus kiuslikuses regioonide vastu olen arvamisel, et seda ei oleks juhtunud. Poliitilistel põhjustel. Tõsi oli muidugi ka see, et maakondlike teenistuste palgasüsteemi oli sisse programmeeritud kahel kohal töötamine.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist