Päästjate ligi pool miljonit krooni maksnud lennuseade seisa

Siin arutleme tehnika ja taktika üle kitsamas mõttes. Räägime näiteks töövõtetest, päästetöö planeerimisest õnnetusel, likvideerimise taktikast jmt.
Vasta
smr
Postitusi: 5
Liitunud: 10:47, 13 01 2009
Kontakt:

Päästjate ligi pool miljonit krooni maksnud lennuseade seisa

Postitus Postitas smr »

Eelmise kümnendi teisel poolel ligi poole miljoni krooni eest ostetud päästjate vaatlusdirižaabel seisab laos ning reaalsetes ohuolukordades seda enam ei kasutata.

«Rohkem on kasutatud dirižaablit õppustel. Hetkel on dirižaabel Põhja päästekeskuse inventarist maas, kuulub päästeametile ja seisab logistikalaos,» ütles Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs BNSile.

2007. aastal pea pool miljonit krooni maksma läinud päästeameti vaatlusdirižaabli kasutuskordade üle arvet pole peetud, kuid päästekeskuse valmisolekubüroo sõnul on seda varasemalt kasutatud nii metsatulekahjudel kui ka erinevatel õppustel.

«Kuna tehnika areneb kiiresti, oleks dirižaabli juurde vaja veel erinevaid sensoreid ja kaameraid, sellisel juhul oleks masin metsatulekahjudel efektiivsem. Kuna vaatlusdirižaabli küljes on ainult tavakaamera, siis praeguseks on sellest palju modernsemaid lahendusi,» lisas Hirs.

Siseministeeriumi ja Eesti ettevõte Threod Systems OÜ sõlmisid sel suvel rakendusuuringu lepingu, millega firma pakub välja Eesti siseturvalisuse valdkonna töödega haakuvad lahendused mehitamata õhusõidukite süsteemide välja töötamiseks ja kasutuselevõtuks, uuringu valmimise tähtajaks on 10. september.

Mehitamata õhusõidukid aitaksid politseinikke ja päästjaid paljude tööülesannete juures, kus õhust oleks tuge vaja, kuid lennukite või helikopterite kasutamine pole võimalik või otstarbekas. Mehitamata õhusõidukeid kasutatakse maailmas nii militaarvaldkonnas, terrorismi- ja kuritegevuse vastases võitluses, liikluse suunamisel, maa-alade kaardistamisel ja fotografeerimisel, esemete transpordil üle raskesti läbitava maastiku, keskkonnaseires, kadunud inimeste otsinguil, põllumajanduses, filmitööstuses kui ka meelelahutuslikul eesmärgil.


http://www.postimees.ee/1360474/paastja ... b-kasutult

Kas kuskil mõnda pilti ka sellest on?
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästjate ligi pool miljonit krooni maksnud lennuseade s

Postitus Postitas kalifa »

Kas on see kuulujutt, aga üks olevat Läti poole ära lennanud! :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästjate ligi pool miljonit krooni maksnud lennuseade s

Postitus Postitas kalifa »

smr kirjutas:Ajakirjandus räägib Venemaast http://www.epl.ee/news/eesti/paastekesk ... d=51066297
Kas jutt siis sarnasest lennumasinast, mis nüüd järsku üle kahe korra kallimaks muutunud logistikakeskuse laos seistes või üritatakse ka selle ära lennanud masina hind nüüd juurde pookida. :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline