Kiiruse peale harjutused- tarbetud või vajalikud?

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Kiirus

Postitus Postitas Vana pealik »

Huvitav polegi veel midagi kustutatud. Lp. Janar - kas sinu käes ei ole mitte kunagi mitte ühtegi asja kogematta kukkunud. Ilmselt oled siis imeinimene ja õnnetud saavad olema sinu lapsed kui neil kogemata peaks mõni asi käest pudenema :x Tegelikult tahan öelda, et on ikka suur vahe kas asi kukub kogemata või meelega.
Igat hinnalist tööriista tuleb hoida kuid, aga kas peba mehi kiusama. Trenni saab teha ka inimlikult, aga seda vist nagu ei õpetata või mis ???? :oops:
Ausus on hinnas
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Teemaväliselt ütlen, et moderaatorite võimuses pole kasutajaid kustutada, ja pole kunagi olnud ja ei plaani ka kustutada. Siiski kui foorumile on kehtestatud reeglid (kõigest 5 punkti) tuleks neid ka täita. Kuidas keegi netiketist lugu peab ja ennast väljendab reegliteväliselt on iga kasutaja enda asi.

Teemasiseselt - on ka minul maha kukkunud, kuid loopinud pole ma tõesti mitte kunagi ühtegi päästevahendit. Kas ma peaks oma lastel laskma seda teha? Minu postituse mõte oli rohkem selles, et ei pooldanud tulimees'i mõtet asju lõhkuda et harjutama ei peaks.
Olen nõus, et on vahe kas kogemata või meelega ja trenni saab teha ka inimlikult- mitte asju loopides!

Edit: Ehk ütled ka mis on need "vähehinnalised" tööriistad, mida hoida ei tule ?
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

on harjutamine eriti kiiruse peale lausa kuritegu.
Olen nõus, et palja kiiruse peale rõhumine on vale. Tõesti, töö ei ole tuletõrjesport. Ja kui eesmärgiks on ainult ja ainult kiirus, siis on midagi kuskil valesti. Teiste sõnadega kiirusta aeglaselt. Sellisel juhul kukuvad tõesti redelid katuselt ja mehed redelitelt. Puhas kahju. Aga, rõhumine kvaliteedile ja kiirusele, see oleks minu nägemus.

Selgitan näite varal. Alustasin tööd vene tõmbekaga. Kompaniis teenistuse lõppedes läksin komandosse ja seal oli Katariina koos Rosenbauer' i redeliga. MV ütles, et marss, komando katusele. Ise mõtlemata läksin seda siis vene tõmbeka loogikaga püstitama. Ja mürts, langes jätk tagasi ja lõi kandade ümber olevatel flan¹idel tükid välja. Hea, et Muuga Sadama alumiiniumi keevitajad aitasid ja lõpp hea, kõik hea. Teiste sõnadega, oma kvaliteeti ehk tunne oma tööriistu ja võimalusi.

Kiiruse tarvis on teine näide. Komandoülemal oli igav ja käsutas meid põhiliini harjutama. Tegime kümme korda. Esimene katse täisvarustuses, 1+4, mehed autos ja varustus kapis tuli 1,05. Lõpuks olime kuidagi jõudnud 40 sek. :wink: Kõik teavad, mida tähendab tulekahjul 25 sek.

Väike sportlik moment ei tee ka paha. Mina ei sea kahtluse alla normatiivaegade vajadust. See, et ei viitsi vahetuse ajast tunnijagu harjutada on küll kantud soovist mugavalt läbi saada. Kas just iga vahtkonna ajal peab harjutama on iseküsimus, aga põhimõtteliselt on minu arvamus selline.

Inimlik treening päästeteenistuses tähendab minu arvates kiirust, kvaliteeti ja mõtekust. Mõtekuse osas pean silmas seda, et harjutus peab simuleerima tõelist olukorda.
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Õppus

Postitus Postitas Vana pealik »

Ilus ja õige jutt doktorilt, kiitus. Kuid siin on väike aga.... räägid 1+4 mehest ja 25 sekundist. Kõik õige, aga tahaks näha mis harjutust sa ajale teed kui sul on 1+3 asemel komandos 1+1 meest. Lähim abi tuleb poole tunni mitte 20 sek. pärast. Maja põlemiskiirus on paraku sama. Ning kui "veel paremini" läheb siis varsti loeme väljasõiduaega mitte sekundites vaid alates 5 minutist ja abi hakkab tulema mitte poole vaid nii 40 minuti pärast (kui üldse).
Doktori viimane lõik on aga väga hästi öeldud 10 punkti.
Ausus on hinnas
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Ivo

Postitus Postitas kalifa »

Ivo kirjutas:Tallinnas teeme aja peale sõlmi ja paneme lahingriideid selga. Mingi normaeg on ka redeli autolt kättesaamiseks ja lahti tõmbamiseks, aga seda aega veel korrigeeritakse, sest ülematele tuli üllatusena, et meil on erinevad päästeautod kasutusel. Kesklinna ja Lilleküla esimese satsi scanial on kolme meest vaja, et seda redelit autopealt üldse kätte saada.
:lol:
Tere kõigile.
Võib olla Te ei teagi, et 6 aastat tagasi tegi Tallinna "garnison" tuletõrjesporti kohustuslikus korras aja peale Zil kustutusautolt 30 meetri kaugusele tuletõrjetorni 3 korruse aknasse, kõik eranditult, opid võtsid aega ja kuna üks selle aja juhtidesat läheb nüüd vabariiki op. ala juhtima, siis pange sõbrad tornid korda ja oodake suuremaid "lolluseid", alguses tahavad ju kõik silma paista.
komandopealik
Postitusi: 30
Liitunud: 10:19, 25 01 2006
Kontakt:

Postitus Postitas komandopealik »

Nagu näha, siis 2006 aastal arutatud teema on aasta hiljem, 2007 aasta veebruaris, Päästeameti peadirektori käskkirjaga ära kinnitatud.
Kuidas siis edeneb normharjutuste tegemine, varsti hakkavad stopperitega mehed külas käima :lol:
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Minu arvates on see jama.Teha neid harjutusi,kui võistlusi ,ei ole küll mõtet.Selge see,et asjad peavad käe sees olema,kuid liig kiirustamine ei ole öige,ütleb ju vanasõnagi,et tark ei torma.Need kontorirotid,kes plaanivad meid kontrollima tulla ,peavad enda olemesolu vajalikkust lihtsalt tõestama.Seda võiksid ju ka komandopealikud teha,või ei ole nad usaldusväärsed.Vastutab ju meeskonna valmisoleku eest ikkagi komandopealik,meeskonnavanem. Nii arvan mina,kuna olen töötanud sellel alal koos vabatahtlikuks olekuga üle 27 aasta.
heiki
Postitusi: 3
Liitunud: 09:07, 23 10 2007
Asukoht: Tallinna-kant
Kontakt:

Postitus Postitas heiki »

Kontrollimas hakkavad käima eelkõige op.korrapidajad. Neid mehi peaks küll huvitama, et meeskonnaliikmed oma tööd professionaalselt teeksid.

Aga, jah, eks rottidel seal kontoris on kindlasti hullult igav :lol:
Kui kiunumisest väsinud, siis puhkan ja kiunun jälle edasi!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist