Maailma parandamine e. foorumi oma wiki loomine

Siin arutleme teemadel, mis puudutab meie varustust. Raadiojaamadest hansalauani, joatorust autodeni.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Maailma parandamine e. foorumi oma wiki loomine

Postitus Postitas Doktor »

Sedakorda on sündinud idee luua foorumi kõrvale oma wiki.
Nagu arvata on oleks vaja ilmselt seletada, millega on tegemist. Wiki on teatud tüüpi veebileht, mida saab muuta iga inimene kes sinna leheküljele siseneb. Just nimelt iga inimene. Kõik muu on samamoodi nagu igal teisel veebilehel vahe on aga selles, et lehel on teatavad nupud mida vajutades avaneb aken kus lehel kirja pandut muuta saab. Vale on arvata nagu oleks selle tarvis osata programmeerida ja veebilehti kujundada. Kõik toimub läbi omamoodi tekstitoimetaja, mis töötab "mida kirjutad, selle salvestamisel ka saad" põhimõttel. Tuntuim wiki ideel põhinev projekt on ilmselt Wikipedia. Tegemist on vabatahlike poolt kirjutatava elektroonilise entsoklopeediaga. Sellest on olemas ka emakeelne versioon. Kasulik oleks seda uurida, sest ka selle lehe sisu on loonud vabatahtlikud. Vabatahtlikuks võib olla igaüks, kellel on tass sooja teed :wink: ja laua peal kompuuter. Oma loomingulisust ja initsiatiivi kasutavad nad artiklite kirjutamiseks teemal mida nad tunnevad. Tarkvara, mida wikipedia kasutab on kõigile tasuta saadaval.

Minu idee oleks järgmine. Nii laia teemaderingiga wikit nagu on wikipedia ülesse panna ma ei kavatase. Küll on tekkinud mõte, et teeks ühe kitsama teemaga wiki. Ettepanek on luua ja kirjutada ideaalse tuletõrjeauto prototüüp. Mõte tekkis mul Teelet vaadates. Eestis ei ole tegelikult olemas mingit kohta kust lugeda milline on Eesti tingimustes hea päästeauto. Foorum selleks väga hästi ei sobi, kuivõrd siin ei saa hästi artikli vormis kirjatükke avaldada. Saab muidugi ka, aga tehniline lahendus ei ole sellest vaatenurgast parim. See wiki kujuneks siis selliseks, et keegi kirjutab artikli valmis ja seejärel arutletakse selle sisu üle. Tehakse parandusi jne. Plaanis on lubada ka anonüümne muutmine, selle erandiga, et kõik "poliitilised mõtteavaldused" jäävad ikka siia foorumisse.

loe ka
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/F27065 ... 7B0049F395
http://wiki.e-uni.ee/wiki/index.php?n=Vorgustik.Wiki

Selle teema kohta ootaks tõsist kasutajate vastukaja. Kas idee on teostatav ja kas initsiatiivi jaguks? Foormit vaatab ööpäevas ca 150 inimest, nii et potentsiaalist puudu ei tohiks tulla.

Kaja.... kaja..... kaja :idea: :idea:
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Maailma parandamine e. foorumi oma wiki loomine

Postitus Postitas kalifa »

Olen igati selle poolt, et selline võrdluse sari teha. Sai hiljuti vaadatud Sauruse Scaniat ja uue seeria Man-i, poolakate Scania kogemused veel puuduvad, ehk Kehrast keegi kommenteerib. Võrdluseks on muidugi ka Rosenbaueri Scania, mis kasutuses olnud aastatega on oma head ja vead hästi ette näidanud.
Mina alustaksin autost endast. Põhjamaade kogemuse põhjal julgeks aluseks pakkuda Scania 4x2, teljevahega nagu Saurusel, mootor vähemalt 350 hj., käigukastiks valiks poolautomaat, kus juhile jääb vahetuse valiku võimalus, samas annab lülitada ka automaadi peale, esiteljele rehvid universaalmuster mõõduga 385/65R22,5, http://server.almic.ee/martin/oscarrehv ... php?id=390 , mis teeks selle auto sõiduomadused teekattelt mahasõidul natuke paremaks, kindlasti oleksid autol ketaspidurid ja ABS.

Ma olen selle nüüd alustanud ja kellel mingeid ettepanekuid, vastuväiteid või lisamise soov, nii pange julgelt kirja- siis selgubki päästjate arvates eestisse sobilik auto!
mõtetes olen veel Teiega!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Maailma parandamine e. foorumi oma wiki loomine

Postitus Postitas janark »

Miks eelistad 4x2 ? Mul endal puudub kogemus 4x4 Scaniaga, aga sõiduauto puhul olen paadunud 4x4 fänn ja mõtlen, et kõik eesti põhiautod võiks olla 4x4. Kui me räägime ideaalsest autost, siis saaks seda ehk madalamaks lasta ja pöörderaadiust vähendada.

Aga tegelikult oli selle teema mõte arendada ideed, et kas wiki luua või mitte ja kas oleks sinna kirjutajaid. Nagu näha siis esimesed arvamused olemas ja mina olen poolt !
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Maailma parandamine e. foorumi oma wiki loomine

Postitus Postitas Doktor »

Vaatan, et siiani idee just suurt poolehoidu ei kogu. :^o
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Maailma parandamine e. foorumi oma wiki loomine

Postitus Postitas Doktor »

Nagu näha ei ole see ettepanek väga populaarne. Seega wikit hetkel ei tule.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist